Antalya Park

Antalya Park

Știri

pagina principala / Știri / ​Tüm Çocuklar Eğlenmeyi Sever


​Tüm Çocuklar Eğlenmeyi Sever

İç Mekan Oyun Alanı

İç mekan oyun alanları çocukları ve aileleri dışarıdaki ısı, nem ve açık alan savunmasızlığından korunma sağlar. Çocuklar güvenle eğlenebilirler. Bu sayede aile eğlence merkezleri ebeveynleri, dışarıda yaygın olan sayısız sorun hakkında endişelenmeyecek. Antalya Park ailelerin çocukları ile birlikte keyifli, güvenli ve sağlıklı zamanlar geçirmesini sağlarken uluslararası standartları baz alarak projelerini tamamlamaktadır. Çocuklar için özel olarak Antalya Park AR-GE mühendisleri tarafından geliştirilen oyunlar, çocuklarda sağlıklı büyümeyi, hayal gücünü ve sosyalleşmeyi desteklemesi bakımından daha yüksek verimliliklere vesile olmuştur.

Trambolin Parkı Üretimi

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sonrasında çocukların istekleri değişti. Pandeminin sona ermesiyle birlikte mevcuta hazır halde bulunan iç mekan oyun alanları yeniden aktif hale gelirken, artan talebe yetersiz gelmesi ve yeni pazarların keşfedilmesiyle daha çok iç mekan oyun alanları ve trambolin parkları talep edilmeye başlanmıştır. Hemen hemen tüm dünyada çocukların ilgisini kapalı oyun alanları çekmektedir. Aileler ise güvenli, hijyenik ve toksik olmayan ürünlerin kullanıldığı aktivite alanlarını tercih ediyorlar. Trambolin parkı üretimi söz konusu olduğunda, bu işte büyük bir deneyim gerekmektedir. Deneyimsiz firmalar hangi hammaddelerin daha güvenilir olduğu konusunda bir öngörü geliştiremezler. Trambolin parkı yapımında çocukların zihinsel, fiziksel gelişimleri ve yüksek güvenlik önlemleri göz önünde bulundurulmalıdır. Trambolin parkları gibi kapalı oyun alanlarında kullanılan hammaddelerin de belirli özelliklere sahip olması gerekir. Üretimde kullanılan malzemeler alev yürümez özellikte olmalıdır. Ayrıca paneller arasında kullanılan ağlar parmak geçirmeyen ağlardan yapılmalı ve toksik olmayan malzemeler içermelidir. Bu konuda hassas bir anlayışa sahip olmayan bir üretici ile çalışmamış olmanız işletmenizin uzun yıllar sorunsuz ve verimli işlemesine yardımcı olacaktır. Kapalı oyun alanlarının üretiminde Amerika ve Avrupa Birliği'nin getirdiği standartlar bulunmaktadır. Bu sertifikalara kolayca erişilemez. N1177 ve N1176 kodlu sertifikalara sahip kapalı oyun parkı üreticileri, işlerini standartlara uygun olarak yaptıkları anlamına gelmektedir.

Softplay Alanı Üretimi

Kapalı alanlardaki oyun ekipmanları dayanıklıdır ve uzun dönem kullanıma uygun güvenlik özellikleri sağlar. Bu ekipmanı üreten şirketler, çocukların sağlıklı aktivitelere ihtiyacı olduğu için bunu çocukların sağlığına ve esenliğine dikkat ederek yapıyor. Aile eğlence merkezleri, restoranlar, alışveriş merkezleri ve eğlence tesisleri özel olarak ayrılmış alanlarında kapalı oyun ekipmanları kullanabilir. Araştırmalara göre, çocukların çeşitli motor becerileri egzersizlerine düzenli olarak katılmaları çok önemlidir.